Detektyw a współpraca z kancelarią prawną

Autor: admin

Adwokat jak się niektórym wydaje to osoba, która wie wszystko lub prawie wszystko na wszystkie tematy. Oczywiście jest to celowy zabieg wyolbrzymienia tego zjawiska z naszej strony ponieważ to bardzo duże uproszczenie i generalizowanie ale jakże inaczej opisać pracę adwokatów, którzy zajmują się sprawami rodzinnymi, karnymi, gospodarczymi, wszelkimi sporami natury cywilistycznej i wieloma innymi.

Zastanawialiście się skąd adwokat może wiedzieć, czy ktoś kupił uszkodzony samochód, czy małżonkowie zdradzają się w małżeństwie, czy Twój partner jest uczciwy w biznesie albo czy przypadkiem ktoś Cię nie podsłuchuje.

Sprawa jest o wiele prostsza niż nam się wydaje a mianowicie adwokaci w swojej pracy bardzo często korzystają w wiedzy, doświadczenia i wykształcenia specjalistów w różnych dziedzin życia i nauki. W szczególności dotyczy to spraw, w których konieczna jest ekspertyza i opinia eksperta aby prawidłowo przygotować strategię procesową.

Co raz częściej i chętniej adwokaci współpracują dzisiaj z prywatnymi detektywami w celu znalezienia dodatkowych dowodów w sprawie czy też znalezienia jednoznacznego poparcia na postawioną tezę. Najczęściej tego rodzaju współpraca dotyczy spraw rozwodowych, opieki nad dziećmi, ubezpieczeń, spraw gospodarczych, poszukiwań zaginionych osób czy też modnych coraz bardziej w ostatnich czasach spraw dotyczących naruszenia praw własności przemysłowej czyli tzw. podróbek.

Współpraca adwokata z prywatnym detektywem musi się opierać przede wszystkim na wzajemnym zaufaniu oraz pełnej dyskrecji i współpracy w zakresie przepływu informacji. To w dużej mierze od pierwszych wskazówek adwokata, jego wstępnych ustaleń zależeć może dalsze powodzenie prowadzonego śledztwa przez prywatnego detektywa. Pamiętajmy, że nader często prywatni detektywi dołączani są do sprawy nie od samego początku ale na etapie powstania rozbieżności lub braków dowodowych.

Na etapie wyboru prywatnego detektywa pamiętajmy, żeby zweryfikować wszelkie uprawnienia, pozwolenia i licencje na prowadzoną działalność detektywistyczną z uwagi na późniejszą wartość materiału dowodowego jako pozyskanego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Musimy pamiętać, że praca detektywa szczególnie we współpracy z adwokatem to nie pełna swoboda operacyjna i pozyskiwanie informacji wszelkimi możliwymi sposobami ale bardzo poważna i mozolna praca ze szczególnym zwróceniem uwagi na wszystkie aspekty prawne.

Według opinii popularnej agencji detektywistycznej Pozaroszczyk, z którego ofertą można się zapoznać pod tym linkiem https://www.pozaroszczyk.pl/ materiały dowodowe pozyskane przez profesjonalnego (licencjonowanego) prywatnego detektywa dają gwarancję ich legalności i pozyskania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dowody pozyskane przez detektywa muszą być wartościowe i wiarygodne, aby mogły być użyte przez adwokata w ewentualnej sprawie sądowej. Oczywiście na koniec to i tak adwokat decyduje, który materiał dowodowy zostanie przez niego wykorzystany, ale wspomniana wartość i wiarygodność pozyskanych dowodów może znacząco uprościć pracę adwokata a w niektórych przypadkach skrócić proces do niezbędnego minimum.

Podsumowując, prywatny detektyw niegdyś mający negatywną konotację dzisiaj w czasach ogromnego rozwoju technologicznego, nowego rodzaju przestępstw szczególnie internetowych czy też większej swobody w poruszaniu po świecie stał się bardzo poważnym partnerem we współpracy z adwokatami.

Można się wręcz pokusić o stwierdzenie, że praca adwokata bez udziału detektywa w bardzo skomplikowanych sprawach rodzinnych, gospodarczych, sprawach o ustalenie majątku, poszukiwaniu osób zaginionych lub ustalenia adresu przebywania danej osoby, jest praktycznie nie możliwa.

Dziś detektywi, to zazwyczaj osoby o bardzo dużym doświadczeniu w prowadzeniu czynności rozpoznawczo - operacyjnych, obserwacji czy też pozyskiwania dowodów. To bardzo często zespoły osób posiadających różne kwalifikacje zawodowe i naukowe, konieczne do swobodnego poruszania się w wielu obszarach życia we wszystkich grupach społecznych.

Partnerzy »

Instytut Allerhanda

Instytut Allerhanda

Więcej »

Prawnik w Mediacji

projekt poświęcony mediacji

Więcej »

Statystyka »

Użytkowników on-line:53

Zalogowanych użytkowników:0

Zarejestrowanych użytkowników:29

Udzielone porady:2448

Zamieszczone porady:177

Ilość wzorów pism:111

Ilość artykułów:1089