Lokaty dla zamożnych – co oferują banki?

Autor: Rafał Witkowski

Klienci zamożni bardzo chętnie inwestują środki, a chcąc zminimalizować ryzyko, wybierają m.in. lokaty bankowe. Jakie lokaty są dostępne w sektorze usług bankowości prywatnej? 

Lokata bankowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Pieniądze można inwestować w różne dobra. Zamożni klienci mają pod tym względem bardzo szeroki wybór. Co ważne, nie są ograniczani – w portfelu inwestycyjnym mogą posiadać zarówno lokaty bankowe, akcje, nieruchomości, jak i obligacje Skarbu Państwa. Lokaty bankowe cieszą się przy tym dużą popularnością, bo założenie takich wiąże się z niewielkim ryzykiem. Gdyby bank okazał się niewypłacalny, to depozyty klientów są chronione, a to oznacza, że odzyskają oni swoje środki.

Ponieważ klienci zamożni najczęściej są zainteresowani zdeponowaniem na lokacie znacznej kwoty, np. 500 000 zł, to muszą skorzystać z rozwiązania w postaci bankowości prywatnej. Tylko w tym sektorze znajdują się takie lokaty bankowe, na których można zdeponować tak duże kwoty.

Atrakcyjne lokaty dla zamożnych – gdzie takich szukać?

Osoby posiadające spory majątek i zainteresowane pomnażaniem oszczędności na lokatach bankowych, powinny zdecydować się na współpracę z bankami oferującymi bankowość prywatną. Jednym z takich banków jest Lion’s Bank. W ofercie tego banku znajduje się wiele lokat, a z wszystkimi aktualnie dostępnymi produktami zainteresowani mogą zapoznać się pod adresem internetowym: https://www.lionsbank.pl/lokaty.

Pod wyżej wymienionym adresem znajduje się nie tylko spis aktualnie proponowanych lokat bankowych, lecz także wyszukiwarka. Korzystając z tej, każda osoba zainteresowana założeniem lokaty, może określić zarówno minimalną i maksymalną kwotę, która zostanie zdeponowana, jak i długość trwania umowy.

Lokata z dobrym oprocentowaniem

W przypadku bankowości prywatnej działa ten sam mechanizm, jak w przypadku produktów oferowanych pozostałym klientom – banki starają się skusić wysokim oprocentowaniem osoby, które jeszcze nie są widnieją w bazie ich klientów. Lion’s Bank również przygotował ofertę dla zainteresowanych związaniem się z tym bankiem. Przykładem jest Lokata Welcome (https://www.lionsbank.pl/lokata-welcome).

Lokata Welcome jest przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów banku. Co więcej, zainteresowani muszą zawnioskować o jej otwarcie w oddziale banku. W zamian bank proponuje:

Dodatkowym plusem tej lokaty jest fakt, że depozyt jest objęty gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100 000 euro.

Powyższa lokata to nie jedyna, z której mogą skorzystać klienci zainteresowani zdeponowaniem na lokacie bankowej spore kwoty. Stali klienci Lion’s Banku mogą wybrać np. Lokatę Perle (https://www.lionsbank.pl/lokata-perle).

Powyższa lokata jest oferowana:

Na lokacie można zdeponować kwotę od 100 000 do 1 000 000 zł.

Powyższe przykłady potwierdzają, że oferta w zakresie lokat bankowych przygotowana z myślą o klientach zamożnych jest szeroka – warto się z nią zapoznać.

Partnerzy »

Instytut Allerhanda

Instytut Allerhanda

Więcej »

Prawnik w Mediacji

projekt poświęcony mediacji

Więcej »

Statystyka »

Użytkowników on-line:458

Zalogowanych użytkowników:0

Zarejestrowanych użytkowników:14

Udzielone porady:2448

Zamieszczone porady:177

Ilość wzorów pism:111

Ilość artykułów:1074