Adwokat rozwodowy - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Autor: admin

Rozwód bywa bardzo trudnym doświadczeniem dla rozstających się małżonków. Z tego powodu nieocenionym wsparciem może okazać się doświadczony adwokat rozwodowy. Dzięki pomocy wykwalifikowanego prawnika zdecydowanie zwiększysz swoje szanse na korzystne orzeczenie. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze adwokata rozwodowego.

Jaką rolę pełni adwokat podczas procesu rozwodowego i dlaczego jego wybór jest tak ważny?

Wybór adwokata rozwodowego jest szczególnie istotny w przypadku procesu rozwodowego z orzekaniem o winie, a także gdy starasz się o prawo do opieki nad dzieckiem lub korzystny podział majątku. W takim przypadku nawet jeśli jesteśmy przekonani o swoich racjach, nie zawsze potrafimy je udowodnić. Doświadczony i zręczny prawnik, który reprezentował już klientów w wielu podobnych sprawach, pomoże Ci wynegocjować najkorzystniejsze warunki rozwodu. Warto pamiętać o tym, jaka jest rola adwokata w procesie rozwodowym. Do jego zadań należy przede wszystkim:

Zwracaj uwagę na doświadczenie i kwalifikacje

Truizmem jest stwierdzenie, że przy wyborze adwokata do sprawy rozwodowej najważniejszymi aspektami, na które należy zwracać uwagę, są kwalifikacje i doświadczenie. Początkujący prawnik, który dopiero rozpoczyna swoją karierę, często nie będzie poruszać się w przepisach prawa tak samo sprawnie jak osoba, która reprezentowała klientów podczas setek rozpraw. Oczywiście, znaczenie ma nie tyle sam wiek, co doświadczenie w konkretnego typu sprawach. Bardzo ważna jest specjalizacja w prawie rodzinnym. Prawnik, który na co dzień zajmuje się głównie sprawami administracyjnymi czy karnymi niekoniecznie będzie najlepiej reprezentował Cię w trakcie rozwodu.

Kancelaria prawna czy adwokat?

Na pierwszy rzut oka bardzo kusząca może wydawać się oferta dużych kancelarii prawnych. Chwalą się one zatrudnianiem wielu doświadczonych specjalistów, szeroką specjalizacją i wsparciem merytorycznym, wieloma wygranymi sprawami. W praktyce jednak niekoniecznie musi się to przekładać na lepszą obsługę. Może się okazać, że Twoja sprawa zostanie powierzona początkującemu pracownikowi, podczas gdy dla kancelarii będzie priorytetem na przykład obsługa prawna dużych firm przy wejściu na giełdę. W wielu przypadkach także zlecone zadania mogą być realizowane przez różne osoby na różnych etapach sprawy - w rezultacie nikt nie pozna jej dobrze. Jeżeli decydujesz się na skorzystanie z oferty dużej kancelarii prawnej, warto zawsze upewnić się, kto konkretnie będzie zajmował się Twoją sprawą rozwodową.

Sprawdzaj opinie

Przed podjęciem decyzji zawsze warto poczytać opinie w Internecie. Choć nie zawsze są one miarodajne, to duża ilość negatywnych komentarzy powinna być poważnym sygnałem ostrzegawczym. Następnie umówmy się na spotkanie, w czasie którego dokładnie wypytajmy o koszty poszczególnych osób. Zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób adwokat odpowiada na nasze pytania, czy jest rzetelny i merytoryczny, czy nie śpieszy się przesadnie i czy nie jest zbyt "hurraoptymistyczny".

Źródło: Adwokat rozwody Kraków http://jwc-kancelaria.pl/

Partnerzy »

Instytut Allerhanda

Instytut Allerhanda

Więcej »

Prawnik w Mediacji

projekt poświęcony mediacji

Więcej »

Statystyka »

Użytkowników on-line:205

Zalogowanych użytkowników:0

Zarejestrowanych użytkowników:21

Udzielone porady:2448

Zamieszczone porady:177

Ilość wzorów pism:111

Ilość artykułów:1080